Koberce do kuchyně

Kusové koberce do kuchyně

Z důvodů častých dotazů, zda jsou různé typy kusových koberců vhodné do kuchyně, jsme se rozhodli tomuto tématu věnovat pár řádků návodu, jak právě do kuchyní nejlépe vybírat kusový koberec.

Kusové koberce do kuchyně s nízkým vláknem

Při výběru koberců do zatěžovaných prostor, jako jsou kuchyně, které my označujeme za nejvíce namáhaný prostor v bytových objektech, je nejdůležitější vybírat především takové koberce, které mají co nejnižší délku vlákna. Toto je v kuchyních pro užívání jeden z nejzásadnějších faktorů pro snadné a dlouhé užívání koberce. Takto vybraný koberec se dobře a snadno udržuje. Pro zvýšení odolnosti je pak ještě dobré vybírat koberce s nízkým a hustým vláknem. Tyto koberce naleznete na našem e-shopu ve většině kategorií.

Lze je najít jak v kategorii výprodej, kde naleznete kvalitní koberce s krátkým a hustým vláknem, které jsou v této kategorii výprodej zařazené jen z toho důvodu, že jsou naskladněné a již např. končí jejich další výroba nebo jsme se rozhodli dát je do této kategorie z důvodu lepší finanční výhody pro zákazníka. Tyto koberce v kategorii výprodej jsou zcela bez vad a jiných defektů.

 

Kusové koberce do kuchyně dle barvy

Další kategorie jsou většinou barevného rozřazení, od barvy bílé, krémové, béžové, žluté, oranžové, cihlové, růžové, modré, červené, fialové, zelené, hnědé, šedé až po černé. Koberce jsou v našem e-shopu barevně rozřazeny dle převažující barvy.

Dětské koberce do kuchyně?

Další kategorií jsou dětské koberce. Tyto koberce se většinou do kuchyně nedávají, ale také se s tím občas setkáváme. V dětských kobercích jsou zcela převážně koberce, které mají nízká vlákna, a tudíž mohou být dány i do kuchyně. Vybírejte zde ..

Kuchyň – moderní interiér

V kategorii moderní koberce naleznete koberce moderního designu a koberce jednobarevné, které jsou v současné době využívány především k dotvoření moderního interiéru. V této sekci je opět dobré do kuchyní vybírat především nižší typy vláken. Vybírejte zde ..

Klasický kusový koberec do kuchyně = úspěch

Výběr klasického koberce je většinou trefa do černého, koberce jsou v této kategorii z 99% s nízkým vláknem a tudíž vhodné právě do kuchyně. Díky klasickým vzorům jsou také perfektní na údržbu, kde se občasný drobeček pěkně ztratí.

Bouclé - správný výběr koberce do kuchyně

Dalším dobrým výběrem do kuchyně jsou koberce bouclé. Zde se jedná o nízké, smyčkové koberce, které jsou do kuchyně naprosto perfektní. Tento výběr je jeden z nejvhodnějších. Vybírejte zde ..

Vlněný koberec do kuchyně = komfort

Další samostatnou skupinou jsou vlněné koberce. Ty můžeme do kuchyně také bez obav doporučit. Koberce jsou většinou nízké, ale hodně husté s vysoce odolným vlněným vláknem, které je dobré jak na údržbu, tak na Váš komfort.

Kusové koberce do kuchyně s vyšším vláknem. Jsou vhodné?

Poslední skupinou je řada koberců shaggy. Tyto koberce jsou nejméně vhodné právě do kuchyní, z důvodu náročnější údržby, která je zapříčiněna použitím vyššího speciálního vlákna, které je sice odolné, ale do kuchyně méně vhodné. Jestliže jste však zákazník, kterému tato vada nevadí a koberec kupujete s tím vědomím, že nevydrží v prostorách kuchyně léta a bude se muset časem nahradit novým kobercem, určitě Vám to vynahradí svým vzhledem a elegancí. Vybírejte zde ..

Doufáme, že Vám tento malý náhled třeba jen trochu pomůže se snadnějším výběrem. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.